FAQ Pytania i odpowiedzi

1.) Kiedy stosuje się szkło hartowane?

W kuchni stosujemy szkło hartowane w przypadku kuchenki gazowej oraz wielu wycięć na gniazdka elektryczne, które osłabiają tafle szkła.
W łazience przede wszystkim w kabinie prysznicowej.

2.) Jaką grubość szkła zastosować?

Głownie stosujemy szkło 4mm natomiast przy większych formatach stosujemy od 5mm wzwyż.

3.) W jaki sposób zamontować panele szklane?

Montaż paneli szklanych można dokonać na wiele sposobów w zależności od miejsca. Odpowiednio przygotowana ściana (gładka, sucha i czysta) to idealne miejsce.

Zalecamy stosowanie kleju montażowego Lakma (do nabycia w naszym sklepie). Krawędzie można uszczelniać przy użyciu silikonu neutralnego bezbarwnego. Nie wolno natomiast używać produktów zawierających lotne rozpuszczalniki (ocet, kwas octowy, itp). Użycie silikonu sanitarnego może uszkodzić warstwę laminatu oraz powoduje utratę gwarancji.

Inne sposoby montażu paneli szklanych to dystanse montażowe. Każdy zakupiony produkt posiada instrukcję montażową w formie papierowej lub dostępna jest na naszej stronie w zakładce instrukcje.

4.) Jaka jest różnica pomiędzy szkłem optiwhite a float?

Szkło całkowicie odbarwione tzn. Optiwhite, uzyskiwane poprzez obniżenie zawartości żelaza w masie szklanej. Ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie zależy nam na maksymalnej przejrzystości i doskonałym odwzorowaniu kolorów zwłaszcza w barwach szarych i ciemnych. Zalecamy stosowanie do białych wzorów.

Szkło float posiada lekką zieloną poświatę nie widoczną na pierwszy rzut oka. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie delikatna zielona poświata zwykłego szkła nie będzie przeszkadzać. Zakres barw na obu szkłach jest bardzo wysoki lecz wydrukowane zdjęcie lub obraz na szkle OpthiWhite zawsze będzie bardziej zbliżony do oryginału.

5.) Jaka jest różnica w trybie druku w obrazach na sklejce?

Oferujemy dwa tryby druku:

a) sklejka+druk kolorowy czyli obraz pozbawiony jest białego podkładu, zostaje nadrukowany tylko kolor, dzięki czemu widoczne są słoje drewna.

b) sklejka+biały podkład+druk kolorowy czyli na drewno drukowany jest biały podkład, następnie kolor. Obraz jest nasycony, a słoje mniej widoczne.

6.)Czy kolor wydruku jest identyczny jak na monitorze?

Kolory nieznacznie mogą się różnić w zależności od ustawienia oraz kalibracji monitora. Różnica może wynosić około 10%

7.) Aby dokonać zakupów w sklepie stylowewydruki.pl muszę być zarejestrowany?

Nie, istnieje możliwość szybkich zakupów bez rejestracji.

8.) Czy w formularzu zamówienia muszę wypełnić wszystkie dane?

Należy wypełnić wszystkie pola, aby zamówienie zostało prawidłowo przyjęte i zrealizowane. Danę muszą być wpisane zgodnie z prawdą, gdyż niepoprawne wpisanie, utrudnią realizację zamówienia i spowodują wydłużenie czasu realizacji lub dostawy.

9.) Czy ceny produktów w sklepie są cenami brutto czy netto?

Wszystkie zamieszczone ceny na stronie internetowej podajemy w netto oraz brutto.

10.) Czy tusze używane do produkcji są bezpieczne dla zdrowia?

Tak. Stosujemy tylko ekologiczne tusze UV LED w certyfikatami honorowanymi na całym świecie w tym także w Europie. Wszystkie nasze wydruki nadają się do zastosowania we wnętrzach mieszkalnych, szpitalnych, przedszkolach.

11.) Czy jest możliwość obejrzenia produktów w Państwa siedzibie firmy?

Tak, nasze biuro mieści się w Bielsku-Białej. Na miejscu posiadamy próbki dla większości oferowanych przez nas produktów.

12.) Czy muszę skuwać stare płytki jeżeli chcę na tę ścianę położyć panele szklane?

Jeżeli płytki dobrze trzymają się ściany to nie trzeba ich skuwać - szklany panel może zostać zamontowany bezpośrednio na nie.

13.) Czy mogę zamówić przesyłkę za granicę?

Oczywiście, że tak. Wysyłamy zamówienia za granicę, wysyłki zagraniczne wyceniane są indywidualnie. Napisz do nas na mail: bok@stylowewydruki.pl