Strona główna / Panele na wymiar / Jak wykonać pomiar?

Jak wykonać pomiar szkła na wymiar

Pomiar paneli szklanych wykonujemy gdy kuchnia jest w 100% zamontowana. Aby pomiar był dokładny, blaty powinny być osadzone, a szafki powieszone.

Panele szklane hartowane

- przykład podziału

Panele szklane hartowane - kuchenka gazowa

- przykład podziału

 

1. Zmierz odległość między blatem, a szafkami górnymi. Wykonaj pomiar w kilku miejscach w celu sprawdzenia ewentualnych różnic w wysokości. Różnice należy skorygować ustawieniem blatu lub szafek górnych. Jeśli nie ma możliwości poprawek mamy dwa rozwiązania:

a) wybieramy najmniejszy wymiar (jeśli różnica nie jest większa niż 3-5mm)

b) zaznaczamy dwa skrajne wymiary i zaznaczamy kąty proste, ściany na których będziemy montować panel szklany mierzymy w kilku miejscach, ponieważ może okazać się że ściana nie jest równa.

2. Zmierz odległość (szerokość) między ścianami. Od wymiaru odejmij minimum po 2mm z każdej strony w celu bezproblemowego montażu. W przypadku dostawki pod okap, z wysokości odejmujemy tylko 2mm z wysokości.

3. Otwory pod gniazda elektryczne, baterie, mocowania mierzymy zawsze do środka otworu. Zaznacz na rysunku odległość od boku do środka otworów. Nie ma możliwości wykonania otworów w szkle zadrukowanym ani po montażu.

4. Jeśli tafle będą się łączyć w rogu pod kątem 90stopni, należy odjąć od jednej z nich grubość wybranego szkła plus minimum 4mm na klej, gdyż jedna będzie zachodzić na drugą.

6. Jeśli zamówienie składa się z większej ilości elementów, na rysunku umieszczaj je od lewej strony. Jeśli wybrany wzór nadruku ma się również znaleźć na szkle pod okapem, uwzględnij to na rysunku.

 

NASZE REALIZACJE: