Strona główna / Panele na wymiar / Jak wykonać pomiar?

Jak wykonać pomiar szkła na wymiar

Pomiar paneli szklanych wykonujemy gdy kuchnia jest w 100% zamontowana.

 

Panele szklane niehartowane

 

Panele szklane hartowane - kuchenka gazowa

 

1. Zmierz odległość między blatem, a szafkami górnymi. Wykonaj pomiar w kilku miejscach w celu sprawdzenia ewentualnych różnic w wysokości. Różnice należy skorygować ustawieniem blatu lub szafek górnych. Jeśli nie ma możliwości poprawek mamy dwa rozwiązania:

a) wybieramy najmniejszy wymiar (jeśli różnica nie jest większa niż 3-5mm)

b) zaznaczamy dwa skrajne wymiary i zaznaczamy kąty proste

2. Zmierz odległość (szerokość) między ścianami. Od wymiaru odejmij minimum po 3mm z każdej strony w celu bezproblemowego montażu.

3. Jeśli trzeba wykonać otwory pod gniazda elektryczne zmierz odległości od boku do środka otworów. Nie ma możliwości wykonania otworów w szkle zadrukowanym ani po montażu. Wszystkie otwory należy wykonać przed drukiem.

4. Jeśli tafle będą się łączyć w rogu pod kątem 90stopni, należy odjąć od jednej z nich grubość wybranego szkła plus minimum 4mm na klej, gdyż jedna będzie zachodzić na drugą.

6. Jeśli zamówienie składa się z większej ilości elementów, na rysunku umieszczaj je od lewej strony. Jeśli istnieje potrzeba hartowania szkła, oznacz to na rysunku. Jeśli wybrany wzór nadruku ma się również znaleźć na szkle pod okapem, uwzględnij na rysunku.

 

NASZE REALIZACJE: